apie mane.
konsultacijos.
Esu psichologas, psichoterapeutas, dėstau Vilniaus universitete ir Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute. Visgi, pagrindinis mano darbas – konsultacijos ir grupių vedimas.
Psichologijos studijas pasirinkau po to, kai pradėjau savanoriauti „Jaunimo linijoje“. Šioje emocinės paramos tarnyboje mokiausi teikti emocinę paramą, buvau savanorių mokytoju, vadovu ir valdybos nariu. Psichologijos studijose ypač domėjausi savižudybių tema, kuri vėliau tapo mano doktorantūros studijų objektu. Savižudiško elgesio mokslinius tyrimus toliau tęsiu dirbdamas VU Suicidologijos tyrimų centre.
Psichoterapijos mokiausi Humanistinės ir egzistencinės psichologijos institute. Savo psichoterapinį darbą reguliariai aptariu su egzistencinės krypties supervizoriumi.
Narystė profesinėse organizacijose:
-
Rytų Europos egzistencinės terapijos asociacija;
-
Egzistencinės analizės draugija (Society for Existential Analysis, UK);
-
Lietuvos psichologų sąjunga;
-
Lietuvos traumų psichologijos asociacija;
-
Tarptautinės savižudybių prevencijos asociacija (International Association for Suicide Prevention).
Konsultacijose man svarbu suprasti pas mane atėjusio žmogaus pasaulį, kaip jame atsiranda kančia, kurie sunkumai išsprendžiami, o su kuriais tenka išmokti būti. Stengiuosi būti atidžiu tyrinėtoju, kuris dalinasi savo matymu ir kylančiais jausmais. Stebiu save, kad neprimesčiau savo sprendimų ir vertybių, nes kiekvienas žmogus turi rasti savo atsakymus į būties klausimus. Dėl to savo darbe vadovaujuosi egzistencinės psichoterapijos principais.
Dirbu su suaugusiais, vyresniais paaugliais ir poromis. Daugiausiai į mane žmonės kreipiasi dėl santykių problemų, nerimo, depresinių būsenų, savirealizacijos krizės, trauminių įvykių, minčių apie savižudybę ar artimojo savižudybės. Dalis mano klientų – homoseksualūs, biseksualūs ar translyčiai žmonės.
Individualios konsultacijos kaina – 70 Eur, poros konsultacijos – 90 Eur.
grupinė terapija.
Vedu psichoterapines grupes, kurios sudaro galimybę ne tiek kalbėti apie sunkumus, kiek juos pamatyti pačioje grupėje. Šie sunkumai labai gerai atsiskleidžia grupės dalyvių santykiuose. Tai sudaro puikias sąlygas tyrinėti jų atsiradimo priežastis, ieškoti sprendimų ir toje pačioje grupėje juos išbandyti. Būtent tai ir lemia grupinės psichoterapijos efektyvumą.
Kokioms psichologinėms problemoms spręsti tinka grupinė psichoterapija?
Trumpai tariant – visoms, kurios susijusios su santykiais. Irvin Yalom savo knygoje The Theory and Practice of Psychotherapy (2005) į šį klausimą atsako išsamiau ir konkrečiau:
-
Sunkumai kuriant artimus santykius ir negebėjimas mylėti;
-
Dažni konfliktai;
-
Baimė būti tvirtam, pastovėti už save;
-
Agresyvumas;
-
Perdėtas konkuravimas;
-
Perdėtas nuolankumas;
-
Priklausomi santykiai;
-
Vienišumas;
-
Drovumas ir užsisklendimas;
-
Problemos kylančios santykiuose su autoritetais;
-
Negebėjimas įsijausti į kito situaciją;
-
Sunkumai priimant kritiką;
-
Poreikis nuolat būti susižavėjimo objektu.
Kaip pradėti lankyti psichoterapinę grupę?
Parašykite man, kad galėtume susitarti dėl individualaus susitikimo. Pasikalbėsime, kokius sunkumus norite spręsti ir įvertinsime, kiek mano vedamos grupės jums tinka.
Kada ir kur vyksta grupės susitikimai?
Šiuo metu vedu dvi grupes:
-
Antradieniais, 18.00-19.30 h
-
Trečiadieniais, 18.00-19.30 h
Susitinkame mano kabinete Žygimantų g.
Užmokestis už vieną grupės susitikimą – 30 eurai.